45.027
Bearbeitungen
K (→Statistiken) |
|||
Zeile 80: | Zeile 80: | ||
!style="background:LightSkyBlue" colspan="1" align="center"| bekannt durch | !style="background:LightSkyBlue" colspan="1" align="center"| bekannt durch | ||
|- | |- | ||
| | | Bill Guerin || Boston College || 1989-1990|| NHL | ||
|- | |||
| Andrew MacKim || St. John's Maple Leafs || 1991-1992 || Eisbären Berlin | |||
|- | |||
| [[Greg Johnston]] || St. John's Maple Leafs || 1991-1992 || Iserlohn, Kassel, Berlin Capitals, München Barons | |||
|- | |||
| Dave Tomlinson || St. John's Maple Leafs || 1991-1992 || Mannheim, Nürnberg, Hamburg Freezers, Krefeld | |||
|- | |||
| Mike Stevens || St. John's Maple Leafs || 1991-1992 || Schwenningen, Mannheim, Hamburg, Ingolstadt | |||
|- | |||
| Rob Cimetta || St. John's Maple Leafs || 1991-1992 || Mannheim, Berlin Capitals | |||
|- | |||
| [[Mark Ferner]] || St. John's Maple Leafs || 1991-1992 || Kassel, Schwenningen | |||
|- | |||
| [[Guy Lehoux]] || St. John's Maple Leafs || 1991-1992 || Schwenningen, Nürnberg, Krefeld, Kassel | |||
|- | |||
| Felix Potvin || St. John's Maple Leafs || 1991-1992 || NHL | |||
|- | |||
| Todd Hawkins || St. John's Maple Leafs || 1991-1992 || Essen, Hannover Scorpions | |||
|- | |||
| Patrik Augusta || St. John's Maple Leafs || 1992-1993 || Schwenningen, Krefeld, Hannover Scorpions | |||
|- | |||
| Phil von Stefanelli || Providence Bruins || 1995-1996 || Frankfurt, Krefeld, Hamburg, Ingolstadt | |||
|- | |||
| Mike Casselman || Cincinnati Cyclones || 1996-1997 || Landshut, München Barons, Hannover Scorpions, Essen | |||
|- | |||
| [[Paul DiPietro]] || Cincinnati Cyclones || 1996-1997 || Kassel | |||
|- | |||
| Daniel Brière || Springfield Falcons || 1997-1998 || NHL, Eisbären Berlin | |||
|- | |||
| [[Scott Levins]] || Springfield Falcons || 1997-1998 || Oberhausen, Kassel, Eisbären Berlin | |||
|- | |||
| Shane Doan || Springfield Falcons || 1997-1998 || NHL | |||
|- | |||
| Deron Quint || Springfield Falcons || 1997-1998 || Eisbären Berlin, Red Bull München | |||
|- | |||
| Scott Langkow || Springfield Falcons || 1997-1998 || Krefeld | |||
|- | |||
| Sinuhe Wallinheimo || Springfield Falcons || 1997-1998 || Krefeld | |||
|- | |||
| Serge Aubin || Hershey Bears || 1998-1999 || Hamburg | |||
|- | |||
| Rob Shearer || Hershey Bears || 1998-1999 || Eisbären Berlin | |||
|- | |||
| [[Paul Brousseau]] || Hershey Bears || 1998-1999 || Schwenningen, Kassel | |||
|- | |||
| Ian Gordon || Cleveland Lumberjacks || 1999-2000 || Schwenningen, Frankfurt, Ingolstadt | |||
|- | |||
| Chris Herperger || Cleveland Lumberjacks || 1999-2000 || Krefeld, Hannover Scorpions | |||
|- | |||
| [[Jarrod Skalde]] || Utah Grizzlies || 1999-2000 || Kassel | |||
|- | |||
| [[Sean Tallaire]] || Utah Grizzlies || 1999-2000 || Iserlohn, Ingolstadt, Nürnberg, Köln, Kassel | |||
|- | |||
| Darcy Werenka || Utah Grizzlies || 1999-2000 || Schwenningen, Köln | |||
|- | |||
| [[Richard Parent]] || Utah Grizzlies || 1999-2000 || Iserlohn, Kassel, Eisbären Berlin, Hannover Scorpions | |||
|- | |||
| [[Corey Hirsch]] || Utah Grizzlies || 1999-2000 || NHL, Kassel | |||
|} | |} | ||